Masaż i fotoodmładzanie – skuteczne metody na walkę z czasem!

Wiele osób zadaje pytanie, dlaczego z tego rodzaju zabiegów, warto skorzystać. Istnieje wiele atutów, świadczących, że warto jednakże najważniejszym jest zdrowie. Masaże działają na cały ustrój człowieka. Niestety mało osób kojarzy je z medycyną. Trzeba jednak pamiętać, iż masowanie ciała to nie tylko zabieg odprężający. Lekarze często przepisują masaż jako działanie rehabilitacyjne, służące poprawieniu stanu zdrowia pacjenta. Ma on bowiem korzystne działanie na wiele chorób, na przykład takich jak, żylaki, kamica nerkowa, problemy żylne.

Zbawienny dla zmęczenia

Pewna grupa masaży działa relaksująco. Do nich przede wszystkim zaliczyć można masaż relaksacyjny. Istotą takiego masażu jest to, iż ma on działać na najczęściej dotykane stresem partie mięśni, takie jak barki czy plecy. Ważne jest aby masażysta delikatnie je uciskał. Nie za mocno, bowiem może to wywoływać ból. Taki masaż, musi być oparty na idealnym wyczuciu masażysty.

Masaże, czy zawsze pomagają?

Każda grupa masaży służy innemu celowi. Należy o tym pamiętać i nie oczekiwać od masażu klasycznego, że poprawi on na przykład, obieg krwi tylko w kończynach dolnych. Z reguły masaże konkretnych partii ciała są lecznicze i muszą być wykonywane ściśle według zaleceń medyka. Każdy masaż musi być dobrany indywidualnie do pacjenta. Masażysta jest odpowiedzialny za to, aby odpowiednio dobrać formę zabiegu, chyba że postanowione to zostało odgórnie czyli przez lekarza prowadzącego daną osobę.

    1. Medycyna 03-11-2010
    2. Zioła 03-11-2010

    Dodaj komentarz